Най-старите книги
Поисках му криминален сюжет, поисках му стихотворение. Написа ги за части от секундата. Най-различни неща му поисках и му поставих тема за книга "Какво е това?" и той ми даде план за книга:
"Заглавие: "Какво е това?"
Въведение
"Какво е това?" е въпрос, който не спира да преследва човечеството през вековете. От самото начало на цивилизацията, хората са били движени от желание да разберат света около себе си. Тази книга е опит да обединим различни теми, концепции и явления, които на пръв поглед изглеждат обикновени, но всъщност крият дълбок смисъл и възможности за изследване.
Глава 1: Онова, което виждаме
В тази глава разглеждаме ежедневните обекти и явления, които ни заобикалят. Какво означава едно нещо, когато го погледнем по-отблизо? От простите предмети в дома ни до сложните технологии, които използваме, всеки от тях притежава история и контекст...."
И така нататъка. Сами разбирате, няма граници. Има функция за разширяване до абзац, има функция за раширяване на текста до какъвто размер искате. За половин час имате книга. Зависи колко бързо можете да кликате с мишката. Честито! Вие вече сте автор. И моята госпожа Атанасова пита в разказа ми:
- А каква книга съм написала, за какво става въпрос вътре в нея?
Това трябва да бъде разбрано много добре. Всички ние купихме с времето и усилията си умения, които се имитират и упражняват от ИИ в рамките на няколко секунди. Заради забавянето по трасето. Сиреч мигновено. Искате чисто нов роман сякаш е написан от Толстой? Поръчайте си го, след 1 секунда ще го имате. И ще сте първият му читател...
Ако мислите, че засегнати от това са само хората на изкуството помислете отново. Хубаво го превъртете през кълбото на мисълта. Защото, както аргументира дистопичната научна фантастика, хорър фантастика или антиутопия, това, което следва е, че... българският език има нужда да вземе на заем от сръбски коментара към всичко това.
И не, заварчиците не са застраховани, защото и роботиката не спи.
No comments:
Post a Comment